/ هیئت داوری مرکز
هیئت داوری مرکز 2018-03-22T03:20:41+00:00

هیئت داوری مرکز

برابر مقررات داخلی مرکز، هیئت داوری از حقوقدانان برجسته و دارای حُسن پیشینه و البته کارآزموده درزمینه‌ی داوری بین‌المللی تشکیل می‌گردد. اعضای هیئت داوری را مدیر مرکز پس از مشورت با دبیر کل سازمان حقوقی مشورتی آسیایی-آفریقایی (AALCO) انتخاب می‌نماید.
آیین‌نامه داخلی مرکز تصریح دارد که تشکیل هیئت داوری برای افزایش سطح کیفی رسیدگی‌ها و نیز به منظور کسب اطمینان از استقلال رأی و اجرای دقیق قوانین می‌باشد. موضوعات مرتبط با اجرای قوانین، به‌ویژه در ارتباط با انتصاب و جرح و جایگزینی داوران، مورد مشورت هیئت داوری قرار می‌گیرد.
در حال حاضر، هیئت داوری مرکز متشکل از پروفسور ژان-ژاک آرنالدِز، پروفسور جیمز کرافورد و دکتر مجتبی کزازی می‌باشد.

Professor Jean Jacques Arnaldez

پروفسور ژان-ژاک آرنالدِز (Jean-Jacques Arnaldez)، اهل کشور فرانسه و استاد حقوق در دانشگاه پانتئون سوربن (پاریس ۱) و در حال حاضر، مشاور حقوقی یکی از دار‌الوکاله‌های داوری بین‌المللی در پاریس است. آرنالدِز همچنین در دیوان داوری اتاق بازرگانی بین‌المللی ( ICC) پاریس نیز به ‌عنوان وکیل خدمت نموده است.

Professor James Crawford

پروفسور جیمز کرافورد (James Crawford)، از کشور استرالیا، استاد ممتاز حقوق بین‌الملل در دانشگاه کمبریج و مدیر پیشین مرکز Lauterpacht در دانشکده حقوق این دانشگاه است. وی در بیش از ۴۰ پرونده در دیوان بین‌المللی دادگستری و دیگر دادگاه‌های بین‌المللی حضور داشته و در سمت کارشناس، وکیل و داور در زمینه‌ی داوری بین‌المللی مشغول به کار است. پروفسور کرافورد در نوامبر ۲۰۱۴ میلادی به‌عنوان قاضی دیوان بین‌المللی دادگستری برای یک دوره ۹ ساله برگزیده شد.

Dr Mojtaba Kazazi

دکتر مجتبی کزازی،قاضی پیشین دادگسترى تهران است. علاوه بر فعاليت طولانى در دفتر خدمات حقوقى لاهه و در حل و فصل دعاوى مطروحه در ديوان داورى دعاوى ايران-ايالات متحده، ايشان سال‌های مدیدی در سمت رئیس اجرایی کمیسيون غرامت سازمان ملل متحد ,و دبیر شورای حاکم بر این کمیسیون، در ژنو خدمت نمود. وی در این مقام، نقش مهمی در راه اندازى كمسيون و حل‌وفصل دو میلیون و هفت‌صد هزار دعوا از بیش از ۱۰۰ دولت داشت. وی در سال 1387 به عضويت انستيتوى حقوق بين الملل انتخاب شد، و در حال حاضر داور مستقل بین‌المللی ، و كميسيونر اجرائى در دو برنامه حل و فصل دعاوى است كه به منظور پرداخت غرامت به كارگران “رآنا پلازا” و “تزرين ” در داكا، بنگلادش ، تشكيل شده است