/ دبیر کل سازمان آلکو
دبیر کل سازمان آلکو 2018-03-22T03:20:42+00:00

دبیر کل سازمان آلکو

پروفسور دکتر رحمت محمد از مالزی پنجمین دبیرکل سازمان حقوقی مشورتی آسیایی-آفریقایی (آلکو) است. وی در تاریخ ۲۰ ژوئن ۲۰۰۸ میلادی (31 خرداد 1387 شمسی) در چهل و هفتمین نشست سالیانه‌ی سازمان در دهلی‌نو هندوستان، گمارده و دوباره به‌اتفاق آرا برای نوبت چهارساله دوم و پایانی خود به تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۲ میلادی در نشست پنجاه و یکم سازمان در ابوجای نیجریه برگزیده شد.
در این بازه‌ی زمانی، رحمت محمد کوشش‌های خود را برای احیای سازمان در نگارش و توسعه‌ی قوانین، نشر و گسترش حقوق بین‌الملل و ایجاد امیدواری از چشم‌انداز آسیایی-آفریقایی در جامعه بین‌الملل ادامه داد.
رحمت محمد پیش از انتصاب به دبیر کلی سازمانِ آلکو، معاون نایب‌رئیس پژوهش و نوآوری «دانشگاه فناوری مارا» در مالزی بود و از سال ۲۰۰۳ میلادی سمت پروفسور حقوق بین‌الملل در دانشکده حقوق این دانشگاه را بر دوش دارد؛ وی از سال ۱۹۸۶ میلادی تدریس در آنجا را آغاز کرده بود. او کارشناسی رشته‌ی حقوق را در بنیاد فناوری مارا گرفت و کارشناسی ارشد حقوق را در «دانشگاه بریستول» انگلستان در سال ۱۹۸۶ میلادی به پایان رساند؛ وی مدرک دکترای خود را در سال ۲۰۰۰ میلادی از «دانشگاه ابریستویت» انگلستان دریافت کرد.